Zázemí pro náš cyklistický kurz v době od 29. 5. do 2. 6. 2023 jsme našli v Ústí nad Orlicí ve Sporthotelu Tichá Orlice. Zúčastnilo se ho 42 žáků z osmých a devátých tříd. Vzdálenost 72 km z Nového Malína na místo ubytování bylo možné na kolech zvládnout převážně po cyklotrasách a cyklostezkách s malým převýšením. Děti byly rozděleny do pěti družstev podle výkonnosti a zájmu. Terény v okolí Tiché Orlice a Divoké Orlice byly vhodné pro bezpečné přesuny po cyklostezkách mimo dopravu. Počasí nám přálo a během celého pobytu jsme měli ideální podmínky. Na kole jsme navštívili Choceň, zámek v Doudlebách, Muzeum řemesel v Letohradu.

Ubytování včetně polopenze bylo na vysoké úrovni. Čtyřlůžkové pokoje nebo apartmány se sociálkami nabízely prostorné ubytování.

Slavomír Kočí